×
TR | EN | DE
Kalıphane
Anasayfa    /    ABS    /    ÜRETİM    /    Kalıphane
Ekstrüzyon kalıp nedir açıklamak gerekirse; alüminyum hammaddesinin alüminyum profile dönüştürülme için ana materyal diyebiliriz.

Ekstrüzyon için alüminyum hammaddesine, ekstrüzyon presine ve kalıba ihtiyacımız vardır.

Teknolojide dairesel kesitli, biyet olarak anılan alüminyum alaşımlı hammaddeler kullanılmaktadır.

Biyetler tüm üretim prosesleri sonunda istenilen şekilde ürünler olarak piyasaya sürülmektedir.

Biyetin kalıptan akışını gerçekleştirmek ve nihayetinde profil şekline kavuşturabilmek için ihtiyaç duyulan hidrolik basıncı ekstrüzyon presi sağlamaktadır.

Kalıp sıcak iş takım çeliğinden imal edilen ve profilin ekstrüzyon akabininde formuna kavuşması için kullanılılır.

Bu önemli üretim aşamalarında bizlerin üretim maliyetlerini, verimliliklerini hesaplarken kalıp ile ilgili ekstrüzyon hızı, minimum deneme sayısı, kalıp ömrü, tenefer metrajı gibi detayların hepsine dikkat etmemiz gerekir.

Kısacası kalıp, imalatın ilk ve belki de en önemli unsurudur. Gerek hazır dizaynlarda gerekse yeni ürün tasarımlarında uzmanlaşmış kadromuz ile kapasitemiz dahilindeki bütün müşteri isteklerini karşılayabilmekteyiz.

Üretilecek profillerin istenilen toleranslarda ve yüzey kalitesinde elde edilebilmesi için kalıp yapım ve dizaynında profesyonel dış tedarikçilerden de gerektiğinde destek ve hizmet almaktayız.

Kalıphane birimimizde bilgisayar destekli teknolojileri kullanıp teknik ofis birimimiz ile entegre çalışarak mükemmel sonuçlar alabilmekteyiz.
MÜŞTERİ MERKEZİ
SOSYAL MEDYA
Takip Edin
E-BÜLTEN
E-POSTA
info@absaluminyum.com.tr
satis@absaluminyum.com.tr
© 2018 ABS Alüminyum - Tüm Hakları Saklıdır.